Revolučný krém na opaľovanie s najnovšou generáciou biologicky odbúrateľných UV filtrov pre maximalnu ochrany pokožky.
Produkt nie je toxický pre vodné prostredie.HELIOS 50 - spoľahlivo chráni pokožku pred negatívnymi účinkami žiarenia UVA1, UVA2, UVB,
- vytvára najefektívnejšiu ochranu, poskytujúcu dodatočnú absorpciu dlhých UVA lúčov a HEV spektra,
- vhodný pre všetky typy pleti, najmä pre svetlú, citlivú alebo náchylnú na pigmentáciu, ako aj po kozmetických procedúrach,
- rýchlo sa vstrebáva,
- ideálny do mesta, aj na pláž.
Jednotlivé UV filtre v kompozícii majú trojitý účinok -
odrážajú, absorbujú a rozptyľujú slnečné lúče a poskytujú veľmi vysokú úroveň ochrany. Tiež zvyšujú účinok fyzikálnych a organických filtrov a prispievajú k ochrane pred modrým svetlom. Receptúra je obohatená o kaskádový antioxidant RonaCare AP a vitamín E. RonaCare AP poskytuje dodatočnú ochranu proti UV žiareniu, blokuje tvorbu voľných radikálov a potláča oxidačný proces spojený so slnečnou aktivitou. Silný ošetrujúci komplex aloe vera, dexpanthenolu a asiatica centella pokožku upokojuje a zjemňuje. Po nanesení na pokožku sa krém rýchlo vstrebáva bez zanechania mastného lesku.
Aplikácia: Pred použitím dobre pretrepte. Predtým, ako vyjdete na slnko, naneste na pokožku dostatočné množstvo krému. Aplikáciu opakujte, aby ste predĺžili ochranu pred slnkom, najmä po kúpaní alebo osušení uterákom.
Viac v časti DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIEIngredients: Aqua, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol , Coco-Caprylate, Tris-Biphenyl Triazine, Diisopropyl Dimer Dilinoleate, Isoamyl Cocoate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glyceryl Stearate, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Polyisobutene, Glycerin, Decyl Glucoside, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Cetearyl Glucoside, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Bis-Ethylhexyl Hydroxydimethoxy Benzylmalonate, Centella Asiatica Extract, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Disodium Phosphate, Polymethylsilsesquioxane, Isohexadecane, PEG-40 Stearate, Cetearyl Methicone, Steareth-2, Steareth-21, Benzyl salicylate, Hexyl cinnamal.
Rozdiel medzi lúčmi UVA a UVB
Slnko emituje dva typy ultrafialového (UV) žiarenia, ktoré sa dostáva na našu pokožku: ultrafialové A (UVA) a ultrafialové B (UVB). Oba typy poškodzujú nechránenú pokožku. Poznať, ako sa líšia UVA a UVB lúče a ich ultrafialové svetlo, je nevyhnutné pre pochopenie potreby širokospektrálnej ochrany pred slnkom.
UVA svetlo a UVB svetlo nie sú v spektre viditeľného svetla, ktoré vidí ľudské oko. Všetky svetelné lúče, vrátane UVA a UVB lúčov, majú rôzne vlnové dĺžky merané v nanometroch alebo skrátene „nm“. Aby ste mali lepšiu perspektívu, nanometer je miliardtina metra. Niektoré z týchto lúčov - napríklad modré svetlo - sú pre nás viditeľné, iné nie. Poďme teraz na UVA vs. UVB a na to, prečo musíte chrániť svoju pokožku pred oboma!
Všetko o UVA
UVA svetlo, tiež známe ako dlhovlnné svetlo, predstavuje asi 95% UV žiarenia, ktoré sa dostane do našej pokožky. Aj keď sú UVA aj UVB nepriaznivé pre pokožku, UVA lúče sú väčšou hrozbou, pretože oveľa väčšie percento z nich sa dostane na zemský povrch. UVA lúče sú prítomné po celý deň, po celý rok, aj keď je zamračené a slnko „nie je vonku“. Ak vidíte denné svetlo v ktorúkoľvek hodinu, sú prítomné UVA lúče.
UVA svetlo má vlnovú dĺžku od 320 nm do 400 nm.
Existujú dva typy UVA lúčov: UVA1 a UVA2 .
UVA1 svetlo je v rozmedzí 340–400 nm; UVA2 svetlo je v rozmedzí 320–340 nm. Tieto rozdiely vo vlnovej dĺžke sú dôležité, pretože konkrétne účinné látky chrániace pred slnečným žiarením fungujú najlepšie buď samotné, alebo v kombinácii s inými účinnými látkami, aby chránili pred oboma formami UV žiarenia.
UVA lúče prenikajú ďalej do pokožky ako UVB lúče a stabilne ničia kľúčové látky v pokožke, ktoré jej dodávajú pevnosť a pružnosť. UVA lúče sú hlavnou príčinou vrások a sú pôvodcom všetkých druhov rakoviny kože alebo k nim významne prispievajú.
Ešte jeden rozdiel: UVA lúče prenikajú aj cez sklo, zatiaľ čo UVB lúče nie. Pokiaľ nie je okno, pri ktorom sedíte v práci, alebo okná vo vašom aute špeciálne upravené na filtrovanie UVA žiarenia, vaša pokožka je vystavená UVA lúčom, takže je opaľovací krém absolútnou nevyhnutnosťou .
UVB svetlo má vlnovú dĺžku 290 nm až 320 nm, čo je oveľa menší rozsah ako UVA svetlo. Aj keď nie je také prenikavé cez pokožku alebo je stále prítomné ako UVA lúče, UVB svetlo je silné: Je priamo zodpovedné za spálenie slnkom a iné viditeľné zmeny na povrchu kože, vrátane zafarbenia. UVB žiarenie hrá tiež úlohu pri rakovine kože.
Na rozdiel od UVA lúčov sa intenzita UVB lúčov líši v oveľa väčšej miere na základe geografickej polohy, dennej doby a ročného obdobia. Na severnej pologuli sú UVB lúče najsilnejšie medzi aprílom a októbrom, keď je viac denného svetla, s vrcholovou intenzitou medzi 10:00 a 16:00.
Rovnako ako UVA svetlo, aj UVB svetlo je prítomné po celý rok, ale UVB je rozšírenejšie v slnečnom podnebí. UVB svetlo (a UVA svetlo) sa odráža od piesku, vody a snehu (80% UVB lúčov sa odráža od snehu!). UVB je tiež škodlivejšie vo vyšších nadmorských výškach ako v nižších nadmorských výškach, a preto lyžiari a horolezci potrebujú opaľovací krém. To isté platí pre UVA svetlo, s tým rozdielom, že je vyššia intenzita UVB, keď je najsilnejšia.
Odkazy na tieto informácie:
International Journal of Molecular Sciences , január 2015, strany 68–90; a jún 2013, strany 12 222–12 248
Experimentálna dermatológia , október 2014, strany 7–12
PLoS One , august 2014, ePublication
Molecules , máj 2014, strany 6202–6219
Indian Journal of Dermatology, Venereology, and Leprology , dodatok z júna 2012, strany S9. –S14